Iekrājumu izveide

Ja mēs izplānojam savu budžetu tā, ka no katras algas vismaz daži desmiti eiro paliek, savā ziņā, lieki, ar laiku šīs nelielās summas jau var izveidot pietiekoši ievērojamu naudas summu. Šādā veidā mums ne tikai nav jāsatraucas par mēneša beigām, bet varam arī sākt lūkoties uz citām iespējām kur šos līdzekļus izlietot. Paļaujoties uz rezervi, varam daudz mierīgāk attiekties pret dažādiem neparedzētiem notikumiem kas var prasīt papildus līdzekļus.

Šī ir viena no iespējām kā veidot iekrājumus ne tikai valdemāra namu iedzīvotājiem, bet kā pamatu var likt tikai to, lai pirms algas mums nenāktos aizņemties. Šie iekrājumi jums nav jāveido kā pastāvīgs naudas uzkrājums, protams, šajā brīdī tas jau var būt ļoti ieteicams, jo esat jau sākuši veidot šos iekrājumus. Jūs varat arī nekrāt, bet vienkārši uzturēt kādu konkrētu naudas summu kā rezervi. Piemēram, izveidojot nelielu rezerves fondu, teiksim, 100 eiro apmērā, jūs varat paļauties ka negadīsies situācija ka ir nepieciešams ātrais SMS kredīts tikai tāpēc ka līdz algai vēl nedēļa, bet ledusskapis ir tukšs.


Šāda iekrājuma izveide nebūt nav tik sarežģīta. Šeit nav runa par pastāvīgu uzkrājumu veidošanu, varat pat dažu mēnešu laikā izveidot šo fondu un par to aizmirst līdz brīdim kad tas ir nepieciešams. Jūs varat nopirkt grāmatvedības pakalpojumus, jo tie arī pieejami privātpersonām, ne tikai uzņēmumiem. Grāmatvedis var palīdzēt sastādīt budžetus un atrast veidus, kā ietaupīt. Tas liekas nevajadzīgi, bet grāmatveži ir tie, kas to var izdarīt vislabāk! Izmantojot dažas metodes kā dažu mēnešu laikā iekrāt vēlamo summu var ar minimālām problēmām nodrošināties pret sarežģījumiem. Piemēram, vienu mēnesi mazāk naudas tērējot izklaidēm un našķiem, otru mēnesi cenšoties ietaupīt uz pārtikas rēķina, izvēloties atlikt lielākus pirkumus, varat ātri izveidot savu rezerves fondu. Neliels diskomforts var jums aiztaupīt daudz lielāku nākotnē.

Nedaudz piekoriģējot savus ieradumus varat arī atklāt ka iekrājumu veidošana jums ir noderīga un varat to turpināt arī tālāk. Bieži tieši sākt kaut ko darīt ir visgrūtākais, bet īsā laikā varam pie tā pierast un tas liksies pavisam normāli.

Raksts veltīts valdemāra ielas iedzīvotājiem un visiem lasītājiem!