Kā apvienot finanses ģimenē?

Kā apvienot finanses ģimenē? Ģimenes individuālās un kopējās finanses ir atkarīgas no tā, cik daudz vecāki pelna un kā viņi šo nopelnīto naudu sadala. Pa lielam ģimeņu finanšu organizēšana katrā ģimenē notiek savādāk, taču ir daži padomi, pēc kuriem vadīties tā, lai gan ģimenes galva, gan arī dāma justos komfortabli.

Katram ģimenes loceklim Valdemāra ielā, kurš pelna, ir kaut kāds ienākumu daudzums. Lielākā daļa ģimeņu valdemāra kvartālā vienkārši sadala komunālos, valdemāra ielas siltuma, valdemāra ielas īres, valdemāra ielas gāzes un elektrības maksājumus uz ģimenes pelnošajiem cilvēkiem un katrs kaut ko nomaksā. Kopā dzīvot ir vieglāk, un šāda stratēģija palīdz cilvēkiem pēc iespējas godīgāk sadalīt ikmēneša izdevumu daudzumu. Ir pierādīts, ka Valdemāra ielā un Latvijā kopumā apmēram katra trešā ģimene šādi ir sadalījusi ikmēneša izdevumus un finanses savā ģimenē neapvieno. Tikai saticīgi un spēcīgi cilvēki ir spējīgi finanses apvienot. Abiem ir jābūt ar raksturu un vēlmi veidot kopīgu finansiālo uzkrājumu ģimenē. Ja kādam paslīd kāja, tad viss kopējais uzkrājums var tikt sabojāts.

Parasti šādas kompromisa situācijas ir reti sastopamas, tas ir izskaidrojams ar to, ka cilvēku daba ir dažāda un kopīgu finanšu veidošana ģimenē nav tas vieglākais uzdevums. Tieši tāpēc ļoti daudzās ģimenēs ir tā, ka tikai viens no vecākiem ir atbildīgs par finansēm. Pieņemot, ka abi strādā un pelna samērā līdzvērtīgi, tad abu kopējos ienākumus kontrolē tikai tas, kurš spēj atbildīgāk rīkoties ar naudu. Ir labi, ja ģimenei sanāk nomaksāt tekošos rēķinus un vēl pietiek neliela uzkrājuma veidošanai. Ja ir vēlēšanās ar ģimeni doties ceļojumā, tad kopīga uzkrājuma veidošana ir lielisks veids kā sakrāt pietiekoši daudz naudu, lai varētu doties ceļojumā.