Kā ietaupīt uz ūdens rēķina

Šeit ir daži no veidiem, kā ietaupīt sūri grūti pelnīto naudu uz ūdens izdevumiem.

Energoefektivitātes paaugstināšana

Karstā ūdens lietošana visos gadalaikos veido krietnu daļu no komunālo maksājumu apjoma. Ja ūdens boileris nav nosiltināts, vērtīgā enerģija apsilda telpu, nevis tiek izmantota ūdens siltuma saglabāšanai. Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi garantē zemākas ūdens uzsildīšanas izmaksas.

Skaitītāju uzstādīšana

Daudzdzīvokļu mājās, ja netiek veikta ūdens uzskaite, visa izlietotā ūdens izmaksas tiek sadalītas atbilstoši katra dzīvokļa iedzīvotāju skaitam. Tas nozīmē, ka tiem, kuri ūdeni lieto taupīgāk, kā citi mājas iemītnieki, jāveic iemaksas par pakalpojumu, kas reāli nav saņemts. Šādu situāciju var atrisināt, uzstādot individuālo ūdens skaitītāju savā dzīvoklī, tādējādi iegūstot iespēju maksāt precīzi par izlietoto ūdeni. Jāpiebilst, ka ūdens skaitītājs acumirklī nemazina izdevumu daudzumu, jo ir ilgtermiņa ieguldījums, kas atmaksājas tikai ar laiku.

Duša vannas vietā

Speciālisti noteikti varētu palepoties ar šokējošiem rādītājiem par to, cik ūdens aiztek kanalizācijā, mazgājoties dušā, cik – izmantojot vannu. Jebkurā gadījumā, ietaupot patērētā ūdens daudzumu, vannu lietojot mazāk, kā dušu, samazinās rēķini, kā arī tiek kopts dabai draudzīgs dzīvesveids.

Aizgriezt krānu, ja nelieto ūdeni

Varbūt, ka dažiem šis padoms šķiet pats par sevi saprotams. Daudziem jau bērnībā, ģimenes lokā esot, ir izveidojies labais paradums tērēt tikai vajadzības un nepieciešamības gadījumā (ne tikai naudu, bet arī citus līdzekļus). Taču tie, kas iepriekš nav saskārušies ar taupības pieeju dzīvei, allaž var iemācīties kaut ko jaunu.