Kā uzkrāt un kur ieguldīt savu naudu

Interesantākais uzkrājumu veidošanas paņēmiens, ar kuru iepazinos šodien, uzklikšķinot frāzei „savingschallange” (uzkrājumi, izaicinājums) populārajā vizuālo grāmatzīmju (visualbookmarking) vietnē Pinterest.com, kas palīdz dažādu projektu uzsākšanā, un tomēr ir arī sava veida socializēšanās portāls, ir 52 nedēļu jeb gada garumā mests izaicinājums pašam sev veidot uzkrājumu, sākot ar 50 centiem pirmajā nedēļā. Izaicinājuma būtība ir, palielinot depozītu (iemaksu) kontā, krājkasītē, zeķē – jebkur, kur izlemsiet uzglabāt savu naudu – reizi nedēļā iemaksāt par 1,- EUR vairāk, kā iepriekšējā. Tātad pirmajā nedēļā Jūs noguldīsiet 50 centus, nākamajā – 1,50 EUR, aiznākamajā – 2,50 EUR u.t.t., līdz 52. nedēļā, papildinot uzkrājumu par 51,50 EUR, Jūs būsiet ticis pie 1 352,- EUR (oriģināli uzkrājums tika veidots ASV dolāros. Izaicinājums atgādina lietuvietes Simonas eksperimentu, kura, ievērojot SEB bankas finanšu ekspertu ieteikumus, gada laikā līdzīgā veidā uzkrāja gandrīz 1400 eiro. Pati Simona saka: „ Man nebija nedz termiņnoguldījuma, nedz dzīvības apdrošināšanas, nedz uzkrājumu kaut vai trīs mēnešalgu apmērā. Biju atstājusi savu finanšu drošību novārtā, un negaidīti dzīves pavērsieni varēja pārsteigt mani pilnīgi nesagatavotu. Uzkrātā summa un apziņa, ka to spēju, ir ievērojami uzlabojusi manu pārliecību par rītdienu.”.

Kā redzams no piemēra, svarīgs ir mērķis un motivācija. Man bija mērķis nams iekš valdemāra ielas. Es eju uz mērķi. Daudziem patiešām ir nozīmīgi uzkrāt nākotnes drošības vārdā, citi veic iemaksas krājkontos, lai īstenotu kādu brīnišķīgu ceļojumu vai dāvanu mīļam cilvēkam. Ja var atļauties iemaksāt lielākas naudas summas, var runāt par procentu uzkrājuma nozīmi, situāciju, kad nauda pelna naudu.

Peļņas nolūkos var ne tikai ieskaitīt naudu bankas krājkontā, bet arī, ieskaitot naudu kādā no privātajiem pensiju fondiem. Ja dzīvo valdemāra ielā, tad turpat ir SEB un SWEDBANK bankas filiāles, kuras var palīdzēt šajos jautājumos. Privātie pensiju fondi iemaksāto naudu iegulda, ar mērķi ne vien saglabāt, bet arī vairot uzkrājumu vērtību ilgā laika termiņā.