Kredīts namu siltināšanai

Katram no mums ir vēlme rast iespējas kā ietaupīt, namu siltināšana pavisam noteikti ir viens no veidiem kāto darīt. Tas, protams, nav tāds ieguldījums, kurš uzreiz arī atmaksāsies, ņemot vērā līdzekļu daudzumu, kurš ir jāiegulda, arī laiks līdz tas būs atmaksājies ir ilgāks, bet pozitīvās puses nav noliedzamas.

Ieguvumi, kurus var gūt no mājas namu siltināšanas:

  • Samazinās apkures izmaksas.
  • Palielinās īpašuma vērtība.
  • Uzlabojas ēkas vizuālais izskats.
  • Uzlabojas telpu mikroklimats.

Mēs visi apzināmies, ka šāds projekts var izmaksāt pat ļoti daudz, bet tas arī atmaksājas. Ja šajā mājā ir vairāki dzīvokļi un katrs iemītnieks ir gatavs piedalīties šajā projektā, tad izmaksas vienam ir krietni mazākas un izdevīgākas, jo labumu jutīs visi. Sadalot, šīs izmaksas, uz vairākiem ir iespējams pat gūt labumu teju uzreiz, jo pozitīvie ieguvumi no mājas siltināšanas būs jūtami uzreiz.

Ļoti svarīgi ir izvērtēt iespējas izmantot Eiropas Savienības fondu piedāvāto palīdzību šādu projektu realizēšanā. Ar šo fondu palīdzību iespējams segt par 50% no siltināšanas izdevumiem. Lai saņemtu fondu palīdzību ir nepieciešams iziet, salīdzinoši, sarežģītu procesu, bet ietaupījumi var būt vērā ņemami un var atsvērt visas neērtības. ES fondu līdzekļu saņemšanai ir jāatbilst daudziem noteikumiem, lai iepazītos ar šiem noteikumiem un uzzinātu jūsu mājas iespēju saņemt šo palīdzību, jūs varat vērsties pie sava namu apsaimniekotāja vai Latvijas investīciju un attīstības aģentūrā.