Par nekustamo īpašumu finansiālo pusi

Šobrīd nekustamo īpašumu cenas un arī īres maksas ir salīdzinoši augstas. Tāpēc daudziem no mums rodas jautājums, vai šo īpašumu izīrēšana ir labs bizness, un kas ir nepieciešams lai šādu biznesu uzsāktu? Šoreiz sniegsim informāciju par nekustamā īpašuma īres biznesu.

Izīrē savu nekustamo īpašumu un gūsti papildus peļņu

  • Nekustamo īpašumu izīrēšana vienmēr ir bijis viens no labākajiem (daļēji pasīvajiem) ienākumu avotiem –ja Tev ir līdzekļi, lai šos īpašumus iegādātos, jo vidējās īres cenas pašlaik ir tik lielas, ka pat mazāk kā 10 gadu laikā ir iespējams šo dzīvokli atpelnīt un pēc tam visa nauda jau būs tikai peļņa;
  • Nekustamos īpašumus, īpaši dzīvokļus ir iespējams izīrēt ļoti viegli, jo cilvēki nereti labāk izvēlas mājokli īrēt nevis pirkt, jo tādā veidā tas ir daudz lētāk, un arī nav jāmeklē vairāki tūkstoši eiro nekustamā īpašuma kredīta pirmajai iemaksai;
  • Protams, pērkot dzīvokli kredītā kredīta atmaksas beigās būs iespējams šo dzīvokli paturēt, tomēr ja debitoram kredīta laikā rodas problēmas – nebūs iespējams pārtraukt kredīta maksājumu un no šī mājokļa izvākties, kā tas ir ar īrētu īpašumu.

Dzīvokļu cenas un īres iespējas

Pamatā viesistabu dzīvokļa cena svārstās no 10 līdz 15 tūkstošiem, divistabu dzīvokļa cenas no 15 līdz 25 tūkstošiem un trīsistabu dzīvokļa cenas no 25 līdz 40 tūkstošiem eiro pilsētās. Jāatzīmē, ka pirms iegādāties, piemēram, dzīvokli un sākt to izīrēt citiem – būtu nepieciešams pakonsultēties ar nekustamo īpašumu nozares speciālistiem par šī biznesa veiksmīgāku attīstību.